Yat Siu: „Wierzę, że Bitcoin osiągnie 1 milion dolarów”

Bitcoin pewnego dnia będzie wart ponad 1 milion dolarów

Podczas konferencji WebSummer Rio w Brazylii założyciel Animoca Brands, Yat Siu, powiedział, że jest całkowicie pewien, że Bitcoin pewnego dnia będzie wart ponad 1 milion dolarów. Yat Siu złożył oświadczenie podczas wydarzenia o nazwie „Zemsta Bitcoina: powrót Web3”.

Jednocześnie jego zdaniem przyjęcie Bitcoina przez inwestorów instytucjonalnych nie jest tak ważne, jak rozwój usług finansowych opartych na blockchainie i grach na Web3.

„Wierzę, że Bitcoin może osiągnąć 1 milion dolarów lub więcej. Nie stanie się tak jednak dlatego, że Bitcoin stał się sposobem gromadzenia bogactwa, ale dlatego, że będzie jednym z największych symboli statusu gospodarki cyfrowej przyszłości. Spójrzcie na Filipiny, niektóre kraje Ameryki Łacińskiej – miliony ludzi nie mają dostępu do banków, uniwersytetu, a nawet edukacji szkolnej. Ale teraz mają portfele kryptowalutowe i dlatego są włączeni do systemu finansowego, kształcą się w tym zakresie, uczą się poprzez gry” – zauważył Yat Siu.

Prezes Ripple Monica Long zgodziła się z założycielem Animoca Brands i podkreśliła, że ​​dla całej branży najważniejsze jest skupienie się na realnym wykorzystaniu i korzyściach płynących z kryptowalut. Według niej „to właśnie stworzy długoterminową wartość i płynność wszystkich aktywów w kryptosferze”.

Comments (No)

Leave a Reply