Adam Swick: „Górnicy Bitcoina polują na epickie Satoshi”

Epicki Satoshi

Dyrektor ds. rozwoju cyfrowego Marathon, Adam Swick, powiedział, że górnicy Bitcoina polują na pierwszy blok po nadchodzącym halvingu, który zawiera „epickiego” Satoshi.

Dwa lata temu programista Casey Rodarmor, jeden z założycieli projektu Ordinals, opublikował materiał klasyfikujący rzadkość Satoshiego. Podzielił je na klasy: od zwykłych po epickie. Ten ostatni obejmuje pierwszy blok genezy satoshi Bitcoina, prawdopodobnie należący do Satoshi Nakamoto. Według Rodarmore’a istnieją tylko 32 „epickie” satoshi.

Według Adama Swicka cena „epickiego” Satoshi może sięgać milionów dolarów. „Jeśli porównamy satoshi pojawiające się co dwa tygodnie i satoshi produkowane co cztery lata, ich wartość jest nieporównywalna. Nie mogę tego powiedzieć na pewno, ale liczy się to w milionach”.

Według Swicka Marathon Digital ma w portfolio kilka tysięcy „niezwykłych” satoshi. Firma analizuje rynek, aby określić, czy należy je sprzedać.

Górnicy polują na „epickiego” Satoshi. Rozumiemy, że jest to swego rodzaju loteria” – powiedział dyrektor ds. rozwoju Marathon Digital.

Według Swicka tylko duzi górnicy z wysokim hashratem mogą zdobyć „epickiego” Satoshi. Na przykład Marathon Digital odpowiada za 5% światowego hashrate’u i w związku z tym może ubiegać się o otrzymanie pierwszego „epickiego” Satoshi po halvingu.

Comments (No)

Leave a Reply