CryptoQuant: Rezerwy Bitcoinów na giełdach kryptowalut wystarczą tylko na kilka miesięcy

Bitcoiny skończą się niebawem

Preferencja posiadaczy Bitcoinów, aby postrzegać aktywa jako inwestycję długoterminową, zmniejsza dostępną podaż monet do handlu. Analitycy CryptoQuant przewidują, że w ciągu najbliższych dziewięciu miesięcy giełdy kryptowalut wyczerpią swoje rezerwy BTC.

Łączne dostępne rezerwy giełd kryptowalut w Bitcoinie spadły o ponad 800 000 BTC i osiągnęły najniższą wartość w całej historii dwuletnich obserwacji. Na dzień 16 kwietnia dostępne rezerwy walutowe wynoszą około 2 milionów BTC.

Zakładając, że dzienny napływ Bitcoinów do kasowych funduszy ETF BTC wynosi około 500 milionów dolarów, co przy obecnych cenach odpowiada około 8025 BTC, całkowite wyczerpanie dostępnych rezerw zajęłoby zaledwie dziewięć miesięcy, twierdzi CryptoQuant.

Wyniki obliczeń z wykorzystaniem modelu Stock-to-Flow (S2F), który pokazuje stosunek wykorzystania aktywa do jego rezerw, pokazują, że po halvingu współczynnik S2F Bitcoina osiągnie 112 punktów. To prawie dwukrotnie więcej niż S2F dla złota (60 punktów).

Tym samym do stycznia 2025 roku pierwsza kryptowaluta stanie się towarem rzadszym niż najpopularniejszy metal szlachetny.

Dzień wcześniej dyrektor generalny firmy badawczej 10x Research, Markus Thielen, powiedział, że rynek kryptowalut, podobnie jak amerykańska giełda akcji, jest na skraju wstrząsów i znacznej korekty cen.

Comments (No)

Leave a Reply