Wielka Brytania proponuje prostsze i szybsze „zajmowanie” kryptowalut

Brytyjski parlament rozpatrzy projekt ustawy mającej na celu zwalczanie cyberprzestępczości i prania pieniędzy. Dokument miałby przede wszystkim rozszerzyć uprawnienia organów ścigania w odniesieniu do kryptowalut.


Według opisu, projekt ułatwiłby i przyspieszył „zajmowanie, zamrażanie i odzyskiwanie aktywów cyfrowych”. Szef National Crime Agency Graham Biggar powiedział:

Krajowi i międzynarodowi przestępcy od lat piorą dochody ze swoich przestępstw i korupcji, nadużywając struktur brytyjskich firm i coraz częściej wykorzystując kryptowaluty.

Brytyjskie przejęcia kryptowalut

Pod koniec czerwca 2021 roku Metropolitan Police Service w Londynie zajęła 114 milionów funtów (wówczas około 158 milionów dolarów) w kryptowalucie w ramach śledztwa dotyczącego prania pieniędzy.

Organy ścigania domagały się później największej konfiskaty aktywów cyfrowych – około 180 mln funtów (250 mln dolarów).

Przypomnijmy, że latem 2022 roku Chris Philp, brytyjski minister ds. cyfryzacji, kultury, mediów i sportu, ogłosił plany przekształcenia kraju w „hub kryptowalutowy”.

W tym samym czasie do brytyjskiego parlamentu trafił projekt ustawy o usługach i rynkach finansowych. Dokument ma na celu stworzenie ram regulacyjnych dla stablecoinów i zwalczanie przestępczości gospodarczej.

Comments (No)

Leave a Reply