Współzałożyciel Apple Steve Wozniak zakłada firmę inwestycyjną używającą technologii Blockchain

Steve Wozniak, jako współzałożyciel, dołączył do EQUI Global, funduszu venture capital, zbudowanego w technologii blockchain.

Czy tą wiadomość można traktować jako dobry omen dla całej branży? Myślę, że tak. Technologiczny przedsiębiorca znany jako współzałożyciel Apple nie może się mylić.

W opublikowanym przez firmę Medium postu Wozniak powiedział, że będzie szukał „technologicznych gwiazd” przyszłości w firmach technologicznych. Powiedział również, że regularnie otrzymuje oferty z innowacyjnych startupów, jest to jednak pierwszy raz, po Apple, że zgodził się dołączyć do innej firmy.

Wozniak dodał, że wierzy, że technologia może modyfikować i ulepszać firmy. EQUI Global nie tylko zwrócił na niego uwagę, ale także przekonał go, że może to być tak zwany “game changer”.

Wozniak pochwalił także współzałożycieli EQUI Global, Baroness Michelle Mone i Douglasa Barrowman’a, za ich historię we wspieraniu technologii blockchain. W zeszłym roku Mone i Barrowman ogłosili, że Aston Plaza i Rezydenci w Dubaju zainwestowali 325 milionów dolarów w ramach swojej prywatnej firmy Aston Ventures. W lutym 2018 roku para z powodzeniem sprzedała 50 mieszkań użytkownikom Bitcoin.

Para ta uruchomiła ICO dla EQUI Capital, ale udało jej się zebrać jedynie 7 milionów dolarów w porównaniu do oczekiwanych 80 milionów dolarów do końca czerwca 2018 roku. Następnie firma porzuciła ICO, zmieniła nazwę na EQUI Global i rozpoczęła współpracę ze współzałożycielem Apple.

Wozniak powiedział, że wierzy, że firmy takie jak EQUI wprowadzą odrobinę świeżości w branżę VC i pozwolą innym firmom na stosowanie nowego modelu opartego na technologii Blockchain.

Comments (No)

Leave a Reply