Bracia Winklevoss chcą dołączyć do Libra Association

Założyciele Winklevoss Capital i Gemini Bitcoin Exchange, bracia Winklevoss, rozważają przystąpienie do konsorcjum Libra Association. Stwierdzili to w rozmowie z CoinDesk .

Z całą powagą patrzymy na tę inicjatywę Facebooka i jesteśmy bardzo zadowoleni z istnienia tego projektu” – powiedział Cameron Winklevoss.

Bracia są przekonani, że wprowadzenie cyfrowych tokenów przez inne duże firmy to tylko kwestia czasu.

Wydaje nam się, że jest to dopiero pierwszy taki projekt, który wydaje tokeny firm z grupy FANG (Facebook, Amazon, Netflix i Google). Zgodnie z naszymi prognozami, w ciągu najbliższych 24 miesięcy, prawie każda firma FANG będzie już miała własną monetę lub będzie pracować nad czymś podobnym” – mówi Tyler Winklevoss.

Jednocześnie bracia są przekonani, że Facebook musi współpracować z organami regulacyjnymi, ponieważ „właściwa regulacja przyczynia się do rozwoju innowacji”.

Libra spotkała się z ostrą krytyką ze strony władz państwowych i dużych instytucji finansowych. Amerykańscy kongresmeni wezwali nawet Facebooka do zawieszenia prac nad projektem.

W rozmowie z CNBC Winklevoss zauważył, że Libra nie jest potencjalnym konkurentem Gemini Dollar (GUSD).

„O ile nam wiadomo, Libra będzie zaopatrzona w koszyk walut, podczas gdy GUSD jest powiązany z kursem dolara amerykańskiego w stosunku 1: 1 … Właściwie, myślę, że BTC-Libra lub para USD-Libra może być bardzo interesująca”, powiedział Tyler Winklevoss.

Gotowość braci do przyłączenia się do projektu Facebooka może wydawać się nieco ironiczna, biorąc pod uwagę, że w przeszłości bracia Winklevoss oskarżyli Marka Zuckerberga o kradzież pomysłu stworzenia sieci społecznościowej Facebook.

Warto również zauważyć, że do tej pory jedyną giełdą bitcoin, która dołączyła do Libra Association, jest Coinbase.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.