Wolumen obrotu bitcoinami w Grayscale wzrósł pięciokrotnie

Obroty GBTC wzrosły 500%

Obroty handlowe GBTC z Grayscale Investments podskoczył o 500%, z 16,1 mln USD do 80 mln USD. Tak rynek zareagował na złożenie przez BlackRock wniosku do SEC aby stworzyć bitcoinowy ETF.

„Widzimy pozytywne oczekiwania co do zatwierdzenia inicjatywy BlackRock. Może to ułatwić firmie Grayscale dążenie do konwersji produktu na fundusz giełdowy” – skomentował The Block .

W październiku 2021 Grayscale złożył stosowny wniosek. 17 grudnia SEC zwlekała z podjęciem decyzji w sprawie odwołania, a w lutym 2022 ponownie przesunęła termin w tej sprawie. 30 czerwca Grayscale pozwał regulatora po negatywnej odpowiedzi.

Analityk Bloomberg, James Seiffart, uznał ewentualne zatwierdzenie oferty BlackRock za zagrożenie dla wyceny GBTC i potencjalną presję na opłaty produktowe.

Ponadto, jeśli zaufanie bitcoin zostanie przekształcone w ETF, inwestorzy potencjalnie zaczną wypłacać środki” – dodał.

Według The Block, od początku 2023 roku Grayscale zarobił 230 milionów dolarów na kryptowalutowych ETF-ach, a roczna opłata za zarządzanie produktem wynosi 2-2,5%. Ich suma AUM przekracza 23,5 mld USD, w tym GBTC — 17,5 mld USD.

Fundusze typu spot bitcoin ETF zostały zatwierdzone przez organy regulacyjne w Kanadzie , Brazylii , Australii i Holandii.

Comments (No)

Leave a Reply