Włamanie na konto SEC X w celu opublikowania fałszywej zgody na Bitcoin ETF

Ktoś włamał się na konto SEC na platformie X

Konto amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) na platformie X zostało przejęte w celu opublikowania fałszywej wiadomości o zatwierdzeniu spotowych funduszy ETF Bitcoin.

W usuniętym już tweecie napisano, że organ regulacyjny zezwolił na notowanie produktów na wszystkich zarejestrowanych krajowych giełdach papierów wartościowych. W wiadomości rzekomo zacytowano przewodniczącego SEC Gary’ego Genslera.

Konto X SEC w mediach społecznościowych zostało zhakowane i opublikowano nieautoryzowany post. Komisja nie wyraziła zgody na notowanie i obrót produktami wymiany bitcoinów typu spot” – napisał szef departamentu.

Cena Bitcoina na tle publikacji fałszywej wiadomości Komisji podskoczyła do 48 000 dolarów, a po zdementowaniu informacji kurs się skorygował. W momencie publikacji notowania wynoszą blisko 45 500 dolarów, tracąc 3,1% w ciągu ostatnich 24 godzin.

W wyniku wstępnego dochodzenia zespół ds. bezpieczeństwa X potwierdził, że strona SEC została naruszona. Z oświadczenia wynika, że ​​atakujący przejął kontrolę nad numerem telefonu powiązanym z kontem. Nie doszło do włamania na żadne systemy platform społecznościowych. Eksperci zauważyli również, że na koncie Komisji nie włączono uwierzytelniania dwuskładnikowego.

SEC oświadczyła, że ​​skontaktuje się z organami ścigania i agencjami rządowymi, aby zbadać, co się stało i określić dalsze kroki, podaje The Block.

Comments (No)

Leave a Reply