Greenpeace przestaje akceptowac bitcoin, ze względu na wysokie zużycie energii

Greenpeace banuje BTC

Międzynarodowa organizacja ekologiczna Greenpeace przestaje przyjmować darowizny w bitcoinach. Poinformował o tym jej przedstawiciel w rozmowie z Financial Times.

Ilość energii potrzebnej do dziaania bitcoina staje się coraz bardziej widoczna, więc ta polityka straciła na znaczeniu” – powiedział.

Możliwość dokonywania darowizn w bitcoinie nie jest już oferowana na stronie internetowej organizacji. Amerykański oddział Greenpeace przyjmowal bitcoiny od 2014 roku. Czy to dobre dla Greenpeace? Chyba nie.

Większość naszych darowizn pochodzi od osób fizycznych, dlatego musimy stale się doskonalić, aby darczyńcy mogli nas wspierać w najwygodniejszy dla siebie sposób. Bitcoin to nowa waluta cyfrowa i ludzie zaczynają na to zwracać uwagę. Tak bardzo, że pomyśleliśmy, że nadszedł czas, aby Greenpeace zaczęło to przyjmować. Bitcoin to przełom technologiczny dla walut światowych. Kopacze bitcoinów pobierają mniej opłat za przetwarzanie transakcji niż banki scentralizowane, co oznacza, że ​​Twoja darowizna na jego rzecz oznacza jeszcze więcej ochrony środowiska”- napisała organizacja we wrześniu 2014 roku.

Kwestia zużycia energii bitcoina została ponownie podniesiona na pierwszy plan przez Elona Muska, który ogłosił w zeszłym tygodniu, że Tesla nie będzie już akceptować kryptowaluty z tych samych powodów.

Comments (No)

Leave a Reply