Wintermute: Górnicy sprzedają Bitcoin przed halvingiem

Będzie korekta na BTC?

Animator rynku kryptowalut Wintermute poinformował o radykalnej zmianie preferencji firm wydobywczych przed halvingiem sieci Bitcoin. Firmy wydobywcze aktywnie wyprzedają swoje zasoby bitcoinów w przededniu czwartego halvingu, który prawdopodobnie nastąpi około 19 kwietnia.

Górnicy konsekwentnie sprzedają bitcoiny. Jeśli chodzi o BTC, ich rezerwy osiągnęły najniższy poziom od trzech lat. Według naszych danych wpływy są wykorzystywane z góry w celu zrekompensowania przyszłych konsekwencji halvingu i inwestycji kapitałowych w celu zwiększenia efektywności wydobywania aktywów kryptograficznych” – czytamy w raporcie analityków animatora rynku Wintermute.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy firmy wydobywcze sprzedały łącznie bitcoiny o wartości około 124 miliardów dolarów, a rezerwy spadły do ​​1,8 miliona BTC.

Jeśli w 2020 roku, podczas pięciu miesięcy przygotowań do trzeciego halvingu sieci Bitcoin, firmy wydobywcze dodatkowo zwiększyły swoje rezerwy o 25 000 BTC, ale teraz sytuacja zmieniła się diametralnie: górnicy sprzedali ponad 27 000 bitcoinów w ciągu sześciu miesięcy. Ta zmiana jest prawdopodobnie spowodowana gwałtownym wzrostem ceny Bitcoina spowodowanym brakiem równowagi pomiędzy podażą i popytem w związku z wprowadzeniem na rynek spotowych funduszy ETF. To, co się dzieje, pozwala górnikom czerpać zyski z góry po lepszej cenie” – mówią eksperci Wintermute.

Comments (No)

Leave a Reply