CEO Marathon: nadchodzący halving jest już wliczony w cenę Bitcoina

Halving jest już wliczony w obecną cenę BTC

Zbliżające się zmniejszenie o połowę nagród dla górników Bitcoin jest już w pewnym stopniu uwzględnione w obecnym cyklu byków. Poinformował dyrektor generalny Marathonu Fred Thiel w wywiadzie dla Bloomberga.

Jego zdaniem zatwierdzenie spotowych ETF-ów opartych na pierwszej kryptowalutie „było ogromnym sukcesem” i przyciągnęło kapitał na rynek.

Pojawienie się instrumentu doprowadziło do wzrostu cen, który historycznie obserwowano od trzech do sześciu miesięcy po halvingu, uważa Thiel.

Wydarzenie to zmniejszy podaż Bitcoina o około 450 monet dziennie, co prawdopodobnie będzie miało niewielki wpływ na ceny. Jednak jako górnicy jesteśmy bardzo podekscytowani możliwościami halvingu, gdy choć raz ceny nie spadły, ale poszły w górę. Zatem wszyscy czerpią z tego jak najwięcej” – dodał dyrektor generalny Marathon.

Według obliczeń Thiela, po zmniejszeniu nagrody o połowę, firma potrzebuje jedynie ceny Bitcoina wynoszącej 46 000 dolarów, aby zachować rentowność.

Przypomnijmy, że były dyrektor generalny BitMEX Arthur Hayes przyznał, że Bitcoin może spaść przed i po halvingu, co będzie katalizatorem wzrostów w średnim terminie.

Comments (No)

Leave a Reply