Bitcoin analiza techniczna #20

BTC/USD interwał dzienny

Sygnały spadkowe na BTC były silniejsze, niż się spodziewałem, a popyt zbyt słaby. Doszło do przecięcia średnich EMA144 i EMA48 w interwale dziennym. Sygnał na RSI odbicia wskaźnika od 50 punktów był mocniejszy. Ciągle jest nadzieja dla byków w strefie popytowej. Należy obserwować RSI, ponieważ może nastąpić jeszcze odbicie od granicy 30 punktów.

BTC/USD interwał 4h

Świeczki czterogodzinne pokazują próby utrzymania kursu ponad fibo 61,8%, które się nie udały. Jedno odbicie od średniej EMA144 wystarczyło, aby sprowadzić większą podaż. Aktualnie warto zwrócić uwagę na rosnący wolumen oraz na poziom wyprzedania wskaźnika RSI. Na chwile obecną w tym interwale spekuluję, że kurs nie przebije się przez strefę. Zakupy wewnątrz strefy oraz stop loss poniżej to wciąż dobry pomysł.

BTC/USD interwał 1h

Dla lepszego obrazu sytuacji dzisiejszego dnia schodzę do interwału jednogodzinnego i sprawdzam wolumen po cenie. Podczas dzisiejszego dnia widać wyższe słupki w dolnej części diagramu. Świadczy to o akumulacji. Pod poziomem 8000$ jest przeprowadzanych więcej transakcji na giełdzie Bitstamp. Często taka akumulacja w niższym obszarze zapowiada zakończenie spadków.

BTC/USD interwał dzienny

Na koniec przypomnę, że przebicie strefy popytowej może spowodować panikę oraz spadek do 6000$.

Twitter: https://twitter.com/bartb86
Tradingview: https://pl.tradingview.com/u/bart86/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.