Udział bitcoinów na rachunkach posiadaczy długoterminowych spadł do 65,8%

Według danych dostarczonych przez platformę analizy rynku kryptowalut Glassnode udział bitcoinów na rachunkach posiadaczy długoterminowych spadł do 65,8%.

Jest to nowy najniższy poziom od października 2022 r. Udział pierwszej kryptowaluty na kontach hodlerów spada od stycznia 2024 roku. To w styczniu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zatwierdziła wprowadzenie na rynek spotowych funduszy ETF na Bitcoin.

Na koniec listopada ubiegłego roku wolumen bitcoinów na rachunkach hodlerowych wyniósł 70%, co wynikało z dominacji wśród inwestorów i traderów strategii długoterminowego trzymania kryptowalut.

Zmiana modelu zachowań hodlerów spowodowana jest przedłużającym się wzrostem kosztu cyfrowego złota, a spadek udziału aktywa wiąże się obecnie z realizacją zysków przez hodlerów. Sytuacja może się zmienić po nadchodzącym halvingu pod koniec kwietnia i późniejszej zmianie wartości pierwszej kryptowaluty.

Wcześniej analitycy Glassnode informowali, że posiadacze krótkoterminowi aktywnie kupują bitcoiny, gromadząc ponad 1,2 miliona BTC od grudnia 2023 r.

Comments (No)

Leave a Reply