Dwa największe fundusze inwestycyjne w Chinach planują zaoferować swoim klientom fundusze ETF na Bitcoin.

Chińczycy bedą mieli możliwość inwestować w Bitcoin-ETF

Chińscy giganci finansowi Harvest Fund i Southern Fund zamierzają oferować klientom akcje swoich własnych przyszłych funduszy giełdowych opartych na Bitcoinie za pośrednictwem swoich oddziałów w Hongkongu.

Spółki zarządzające Harvest Fund Management i Southern Fund, za pośrednictwem swoich oddziałów w Hongkongu, złożyły wnioski o rejestrację BTC-ETF w Komisji Papierów Wartościowych i Kontraktów Terminowych (SFC) tego szczególnego regionu Chińskiej Republiki Ludowej.

Zdaniem ekspertów Security Times zatwierdzenie przez SFC nowych produktów inwestycyjnych dla Chin od tak wpływowych instytucji, które łącznie zarządzają aktywami o wartości 550 miliardów dolarów, mogłoby znacząco zwiększyć wartość bitcoinów. Zarówno od inwestorów z Hongkongu, jak i od spółek z Chin kontynentalnych, gdzie w związku z wprowadzeniem rygorystycznych ograniczeń w transakcjach kryptowalutami, firmy inwestycyjne nie mogą oferować kryptowalutowych ETF-ów.

Administracje Harvest Fund Management, Southern Fund i SFC nie określiły prawdopodobnego terminu uruchomienia handlu spot Bitcoin ETF w Hongkongu. Znawcy sugerują jednak, że odpowiednie wnioski mogłyby zostać zatwierdzone przez SFC już w tym kwartale.

Pod koniec ubiegłego roku Tajwańska Komisja Nadzoru Finansowego (FSC) ogłosiła swoją gotowość do rozważenia zezwolenia regionalnym firmom inwestycyjnym na uruchomienie funduszy notowanych na giełdzie kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply