Bitmain zarobił już 300 milionów USD w tym roku i rozdaje premie pracowikom.

Bitmain, wiodący na świecie producent sprzętu do kopania kryptowalut, podobno zarobił 300 milionów dolarów w pierwszym kwartale 2020r.

Według WeMedia, Bitmain ogłosił wewnętrznie, że firma zarobiła ponad 300 milionów dolarów przychodów przez pierwsze cztery miesiące 2020 r. Firma odzyskała spory udział w rynku dzięki działającym czterem nowym zakładom wydobywczym i rosnącemu hashrate dwóch kopalni.

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa dotkniętych zostało większość branż, w tym sektor wydobywania kryptowalut. Niezwykłe wyniki firmy są zaskoczeniem w obliczu ponurej perspektywy gospodarczej.

Inni producenci sprzętu do wydobywania BTC, tacy jak Canaan i Ebang, obniżyli swoje prognozy na 2020 r. Canaan, drugi co do wielkości producent koparek po Bitmain, spodziewał się swoich przychodów nieco powyżej 60 milionów RMB (8,5 miliona USD) w pierwszym kwartale 2020 roku.

Chociaż nie wiadomo, czy Bitmain jest rentowny w tym okresie, ponieważ nie ujawniono żadnych bardziej szczegółowych danych finansowych. W I kwartale 2019 r. Całkowite przychody Bitmaina podobno wyniosły 1,082 mld USD, ale odnotowały stratę 310 mln USD.

Oprócz wyjątkowej wydajności w sektorze wydobywczym, Bitmain podkreślił, że linia sztucznej inteligencji (AI) stanowi coraz większe źródło przychodów firmy. Po wysłaniu z układu AI trzeciej generacji BM1684 firma poinformowała, że ​​otrzymała dziesiątki milionów juanów w bilansie płatności i że jego układ AI czwartej generacji BM1686 jest obecnie w fazie rozwoju.

Co ciekawe, firma stwierdziła, że ​​opracowuje oprogramowanie do rozpoznawania obrazów i statystyk rzadkich ptaków, które mogą identyfikować określone ptaki, a tym samym pomagać instytucją ochrony przyrody w ukierunkowaniu statystyk i zastosowania  środków ochrony.

Ponadto firma zapowiedziała, że ​​da specjalne premie w wysokości dziesiątek milionów juanów, aby wynagrodzić wszystkich pracowników, premie mają być w wysokości 70 000 juanów (10 000 USD) na pracownika.

zródło: https://news.8btc.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.