Portfel sprzętowy w telefonach Samsunga

Samsung Electronics ogłosił, że użytkownicy mogą teraz zarządzać wirtualnymi aktywami z portfeli innych firm i handlować nimi na smartfonach Samsung Galaxy. Aktualizacja ułatwia użytkownikom blockchain uzyskiwanie dostępu i przetwarzanie transakcji poprzez importowanie wirtualnych zasobów przechowywanych na wybranych zimnych portfelach sprzętowych do portfela Samsung Blockchain, dostępnego na większości smartfonów Galaxy.

Obsługa portfeli sprzętowych ułatwi użytkownikom w zarządzaniu zasobami kryptograficznymi z jednej dogodnej lokalizacji. Oprócz Samsung Blockchain Keystore, smartfony Galaxy mogą teraz łączyć się z portfelami sprzętowymi, w tym z portfelami Ledger Nano S i Ledger Nano X. Samsung Blockchain Wallet, zapewni też najnowsze informacje dzięki specjalnemu kanałowi  w aplikacja zawierająca artykuły z CoinDesk, jednego z najlepszych serwisów informacyjnych blockchain.

Portfel po raz pierwszy został uruchomiony na Galaxy S10 w 2019 r. Do tej pory portfel Samsung Blockchain obsługuje najpopularniejsze kryptowaluty, w tym Bitcoin, Ethereum, tokeny ERC, Tron (TRX) i tokeny TRC. Pozwala także użytkownikom Galaxy eksplorować zdecentralizowane aplikacje (DApp), które wykorzystują technologię blockchain do uwierzytelniania wymiany zasobów cyfrowych. Od gier po media społecznościowe, finanse, zabezpieczenia i nie tylko, Samsung zapewnia dostęp do najnowszych DApps i oferuje rekomendacje dla użytkowników z różnych kategorii.

Aby przechowywać zasoby wirtualne i zarządzać nimi, urządzenia muszą być bezpieczne. Mobilne rozwiązania blockchain firmy Samsung są możliwe dzięki platformie bezpieczeństwa Samsung Knox klasy obronnej. Klucze prywatne używane do kryptowaluty i DApps są szyfrowane i przechowywane w obszarze odizolowanym od głównego systemu operacyjnego o nazwie Samsung Blockchain Keystore. Informacje te są dodatkowo chronione przez bezpieczny procesor i można uzyskać do nich dostęp tylko po podaniu kodu PIN lub odcisku palca właściciela zasobu.

Firma Samsung wierzy, że innowacje mogą mieć miejsce tylko dzięki otwartemu i opartemu na współpracy podejściu i otwortego dostęp do swojego ekosystemu blockchain dzięki Samsung Blockchain SDK. Programiści mogą budować DApps, które łatwo generują, przechowują i zarządzają kontami blockchain’owe oraz przetwarzają transakcje za pomocą interfejsów API dedykowanych dla każdego systemu. Zapewnia również interfejsy API umożliwiające aplikacją DApps bezpieczne podpisywanie transferów wirtualnych zasobów za pomocą portfeli sprzętowych innych firm.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.