Warren Buffett: „Kupowanie Bitcoin to hazard, nie inwestowanie”

Warren Buffett , guru inwestycji, utrzymuje swój punkt widzenia na tym, aby nie inwestować w kryptowaluty.

W wywiadzie dla Yahoo Finance podczas dorocznego spotkania akcjonariuszy Berkshire Hathaway, Buffet opisał swój punkt widzenia dotyczący bitcoinów .

Bufett mówi:
Istnieją dwa rodzaje sytuacji,  w których ludzie kupują i myślą, że inwestują. Jedna to inwestycja, a druga nie„.

Według Buffett’a, kupowanie Bitcoin’ów to nie inwestycja, ale spekulacja.
Powiedział:
Jeśli kupisz coś w rodzaju farmy, kamienicy lub interesu to możesz to zrobić na zasadzie prywatnej, i jest to całkowicie odpowiednia inwestycja. Teraz, jeśli kupisz coś takiego jak bitcoin lub inne kryptowaluty, nie masz niczego, co ma jakąś wartość. Masz tylko nadzieję, że następna osoba zapłaci więcej„.

Spekulowanie nie jest złe, mówi Buffett, ale jego zdaniem jest to jak hazard. Jeśli chcesz uprawiać hazard, musisz pamiętać, że ktoś inny może  jutro przyjść i zapłacić więcej. Właśnie to jest hazard, a nie inwestowanie.

Wiele lat temu, Buffett nazwał kryptowaluty iluzją, mówiąc, że był to „żart”, aby przydzielić wartość do czegoś tylko dlatego, że może być wykorzystane do przesyłania pieniędzy. „Czy czeki warte są dużo pieniędzy tylko dlatego, że mogą przesyłać pieniądze?” – zapytał.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o kryptowaluty, mogę prawie z całą pewnością powiedzieć, że dojdzie do złego zakończenia„, powiedział Buffet.

Dyrektor generalny Binance, Zhao Changpeng, powiedział ostatnio, że kryptowaluty są jednym z obszarów, o których Warren Buffett nie wie za dużo.
Warren Buffett jest facetem, którego naprawdę szanuję z punktu widzenia jego inwestycji, ale nie sądzę, żeby w ogóle rozumiał kryptowaluty. W dalszym ciągu szanuję go w innych aspektach jego wiedzy. Ale myślę, że w przypadku kryptowalut jest w błędzie„.