Czy Plus Token odpowiedzialny jest za ostatnie spadki ETH ???

Whale Alert, wykrył 18 grudnia pojedynczy ruch o wartości  789 525 ETH (105,1 mln USD) między znanym portfelem PlusToken.

PlusToken zyskał niesławny tytuł bycia jedną z największych na świecie piramid finansowych. Wciąż działając, chińscy operatorzy otrzymali około 3 miliardy USD w bitcoinach (BTC) i ETH od nieświadomych inwestorów kupujących monety PlusToken.

Pomimo kilku aresztowań, kolejne działania wykazały, że co najmniej jedna osoba nadal ma dostęp do portfeli programu.

Biorąc pod uwagę ruch ETH, trader i analityk Alex Krueger ostrzegł, że konsekwencje dla ceny Eth mogą być poważne.

Jak wcześniej zauważył Cointelegraph, pojawiły się już podejrzenia dotyczące wpływu PlusToken na Bitcoin. W raporcie z zeszłego miesiąca firma badawcza Chainalysis zasugerowała, że ​​oszuści mogą wykorzystywać off-the-counter (OTC) do masowej sprzedaży BTC, obniżając cenę.

W szczególności zajęli się wymianą oferty OTC Huobi jako potencjalnym miejscem nielegalnych transakcji.

„Niestety, ponieważ nie można odróżnić transakcji dokonywanych przez brokerów OTC posiadających fundusze PlusToken od wszystkich innych transakcji dokonywanych na Huobi, nie możemy być pewni, że wypłaty PlusToken spowodowały spadek ceny Bitcoin”, stwierdził raport.

„Możemy jednak powiedzieć, że te wypłaty powodują zwiększoną zmienność ceny Bitcoin i że korelują one znacząco ze spadkami cen Bitcoin”.

Cointelegraph zwrócił się do Huobi o komentarz. Przedstawiciel powiedział, że giełda bada całą sytuację.

Podczas gdy zarówno BTC / USD, jak i ETH / USD znacznie spadły w ostatnich tygodniach, ETH napotyka dodatkowe trudności, ponieważ powolny postęp i kontrowersyjne decyzje deweloperów Ethereum odbijają się na kursie.

W tym tygodniu krytycy wystąpili przeciwko decyzji o wdrożeniu drugiego Hard Fork’u w Ethereum. Uważają że tak krótki odstęp czasu między kolejnymi wdrożeniami może w konsekwencji znacząco osłabić sieć.

Zródło: Cointelegraph

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.