Uruchomienie stablecoina Libra może nastąpić w styczniu 2021 roku

Stablecoin Libra może zostać wydany w styczniu 2021 r., donosi Financial Times , powołując się na zaufane źródła.

Według publikacji przygotowywana do premiery wersja różni się od pierwotnie pomyślanego wielowalutowego „globalnego stablecoina” i będzie zawierała jedynie token oparty na dolarze amerykańskim.

Po tym, jak projekt spotkał się z ostrą reakcją władz w wielu krajach, jego organizatorzy postanowili wyemitować serię stablecoinów, każdy w innej walucie. Źródło podało, że stablecoiny oparte na innych walutach światowych mogą pojawić się później.

Dokładna data uruchomienia jest nadal nieznana, ponieważ będzie zależała od uzyskania przez Stowarzyszenie Libra zgody regulacyjnej od szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego (FINMA) na świadczenie usług jako usługi płatniczej.

Projekt Libra został ogłoszony przez Facebooka w czerwcu 2019 roku i początkowo otrzymał wsparcie od takich firm jak PayPal, Mastercard, Vodafone i eBay. Wszyscy z nich następnie odmówili udziału w projekcie, oceniając potencjalny negatywny wpływ zwiększonej uwagi organów regulacyjnych na ich podstawową działalność. Obecnie Stowarzyszenie Libra liczy 27 członków, w tym Andreessen Horowitz, Coinbase i należący do Facebooka dział Novi Financial. Celem organizacji jest włączenie do swojego składu 100 podmiotów.

źródło: https://www.ft.com/content/cfe4ca11-139a-4d4e-8a65-b3be3a0166be


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.