PeckShield: Vitalik Buterin wysłał 15 milionów dolarów w USDC na giełdę Gemini

Vitalik znowu robi duże tranfery. Tym razem nie w ETH a w USDC

Eksperci technologii Blockchain z PeckShield odnotowali duży transfer stablecoinów USDC o wartości około 15 milionów dolarów z portfela kryptograficznego powiązanego z Vitalikiem Buterinem na konto giełdy Gemini.

Transakcja z rachunków jednego z portfeli kryptowalutowych współzałożyciela Ethereum miała miejsce 16 października. Według PeckShielda początkowym źródłem środków mogła być Kanro, organizacja charytatywna powiązana z Buterinem, która przelała na jego konto aktywa krypto o wartości 14,93 mln dolarów.

Według ekspertów z PeckShield przeniesienie dużych ilości kryptowalut na scentralizowane giełdy, takie jak Gemini, może oznaczać wyprzedaż w celu pokrycia kosztów operacyjnych, dotacji finansowych lub wsparcia inicjatyw w ekosystemie.

Z obserwacji PeckShield wynika, że ​​nie jest to pierwszy tak duży transfer aktywów, który zasługuje na uwagę. Na początku miesiąca Fundacja Ethereum zakończyła sprzedaż 1700 ETH na platformie Uniswap, otrzymując około 3 miliony dolarów, które następnie przelano na adres oznaczony jako Gnosis Safe Proxy.

Od połowy września na kontach oznaczonych tagiem Vitalik.eth zaobserwowano kilka transakcji związanych ze scentralizowanymi firmami. Łącznie w ciągu ostatniego miesiąca na giełdy Kraken, Coinbase i Bitstamp przesłano około 2400 ETH, a na konto Paxos kolejne 500 ETH. Wcześniej współzałożyciel Ethereum, Vitalik Buterin, skrytykował waluty cyfrowe banku centralnego (CBDC), nazywając je „interfejsami dla istniejących systemów bankowych”.

Comments (No)

Leave a Reply