W Wielkiej Brytanii zamknięto 26 nielegalnych bitomatów

Nielegalne bitomaty w Wielkiej Brytanii

Co najmniej 26 bankomatów kryptowalutowych, które działały bez licencji, zostało zamkniętych od początku roku w Wielkiej Brytanii. Poinformował o tym Urząd Nadzoru Finansowego Wielkiej Brytanii (FCA).

FCA twierdzi, że od początku roku policja prowadziła śledztwa w 34 lokalizacjach, w których znajdowały się rzekome nielegalne maszyny kryptograficzne. Rzecznik FCA Steve Smart (Steve Smart) zapewnił: jeśli ludzie korzystają z nielegalnego bankomatu z kryptowalutami, ich pieniądze nie są bezpieczne.

Jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie skontaktować się z operatorem maszyny, aby rozwiązać wszelkie problemy, które mogą się pojawić. Często nie widzimy skutecznych kanałów komunikacji, za pośrednictwem których ludzie mogliby kontaktować się z operatorem”- mówi urzędnik.

W maju Therese Chambers, szefowa FCA Enforcement and Oversight, powiedziała , że ​​bankomaty niezarejestrowane w FCA są uważane za nielegalne i mogą być wykorzystywane do prania brudnych pieniędzy. Chambers zaleciła obywatelom kraju powstrzymanie się od korzystania z kryptomatów, nazywając waluty cyfrowe nieuregulowanymi aktywami o wysokim poziomie ryzyka.

Według Coin Atm Radar, w ciągu ostatnich trzech miesięcy liczba zainstalowanych bankomatów na świecie spadła o 14%, pomimo masowej adopcji kryptowalut. Może to być spowodowane przedłużającą się spadkową tendencją na rynku

Comments (No)

Leave a Reply