Vitalik Buterin w TOP100 najbardziej wpływowych innowatorów na świecie

Vitalik Buterin w TOP100 najbardziej wpływowych ludzi w innowacjach, w 2021 roku

Amerykański magazyn Time nazwał założyciela Ethereum Vitalika Buterina jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi w innowacjach 2021 roku. Wraz z Buterinem, na liście znajdują się  CEO Nvidii Jensen Huang SpaceX i CEO Tesli Elon Musk. Współzałożyciel Reddit, Alexis Ohanyan, skomentował rolę Buterina w rozwoju Ethereum, którego kapitalizacja rynkowa przekroczyła już 415 miliardów dolarów. W oparciu o tę sieć budowane są zdecentralizowane aplikacje, a stało się to szczególnie popularne wśród programistów tworzących tokeny (NFT).

Od samego początku śledziłem dokonania Vitalika Buterina, więc z dumą obserwuję rozwój jego projektu. Vitalik jest twórcą i to czyni go wyjątkowym. Nikt by nie wymyślił tylu zastosowań Ethereum. Vitalik odkrył nowe sposoby wykorzystania technologii blockchain i zainwestował w niektóre z nich. Czy to startupy, gry fantasy, czy NFT, nic z tego nie istniałoby bez dzieła Vitalika” – napisał Ohanyan w komentarzu do profilu Buterina w Time.

Buterin jest również znany z dużych darowizn na cele charytatywne. Kilka miesięcy temu sprzedał wszystkie kryptowalutowe memcoiny, które byłyą w jego posiadaniu. Sprzedał je za 15 719 ETH i przekazał te środki na fundusze charytatywne. Wśród nich była indyjska Fundacja do Walki z Koronawirusem.

Magazyn Time stał się bardziej otwarty na doniesienia o świecie kryptowalut. Co więcej, zaczął włączać zasoby cyfrowe do swoich procesów biznesowych. W marcu Time poinformował, że szuka dyrektora finansowego, który jest dobrze zorientowany w kryptowalutach. Dodatkowo magazyn wystawił na aukcję trzy okładki w formie NFT. W kwietniu Time ogłosił , że zaakceptuje BTC, ETH, XRP, LTC, DOGE i inne kryptowaluty do opłacenia subskrypcji.

źródło: https://time.com/collection/100-most-influential-people-2021/#innovators

 

Comments (No)

Leave a Reply