Bitmain ogłasza nową koparkę kryptowalut Antminer E3 ASIC EtHash

Bitmain, jeden z wiodących światowych producentów urządzeń do wydobywania kryptowalut z siedzibą w Chinach, ogłosił wczoraj, że do lipca 2018 roku wprowadzi na rynek nową koparkę EtHash ASIC. Może to pomóc firmie Bitmain w wyprzedzeniu konkurencji, czyli NVIDIA i AMD.

„Z przyjemnością ogłaszamy Antminer E3, najpotężniejszą i najskuteczniejszą na świecie koparkę ASIC EtHash. Limit zamówień to jedna koparka na użytkownika. Produkt jest niedostępny w Chinach. Ograniczone zapasy, zamów tutaj teraz „- napisał Bitmain na Twitterze we wtorek.

Nowa platforma wydobywcza będzie kosztowała około 800 dolarów.

Bitmain już dominuje w branży dzięki specjalistycznym chipom, które okazują się bardziej wydajne w kopaniu kryptowalut niż karty graficzne dostarczane przez AMD i NVidia. Wiadomość o nadchodzącej premierze koparki sprawiła, że ​​firma handlowa Susquehanna International Group (SIG) z siedzibą w Wall Street obniżyła swoje cele cenowe dla akcji AMD i NVidia.

AMD i NVIDIA uzyskują odpowiednio tylko 20 i 10 procent swoich przychodów ze sprzedaży sprzętu do kryptowalut. BITMAIN oferuje koparki z chipami ASIC jako swój główny produkt.

Bitmain spodziewa się, że pierwsza partia jednostek Antminer E3 zostanie wysłana między 16 lipca a 31 lipca.
To upublicznienie nowego sprzętu górniczego potwierdza plotki krążące w społeczności kryptowalut, że Bitmain wkrótce opracuje koparkę ASIC Ethash. Wyjaśniając, Ethash to algorytm haszowania Proof of Work (PoW) używany zarówno przez Ethereum (ETH) jak i wiele innych altcoinów.

Nie jest tajemnicą, że Ethereum jest wydobywane przez miliony osób na całym świecie, co oznacza olbrzymie zamówienia na karty pozwalające pozykiwanie tej kryptowaluty. Patrząc realistycznie, jeśli tylko premiera koparek ASIC zakończy się sporym sukcesem, to Bitmain może spowodować sporych rozmiarów zawirowania na rynku kryptowalut, jeśli chodzi o cenę sprzedaży Ethereum. Co więcej, warto spojrzeć na fakt, że cena za koparkę jest naprawdę niska, tym samym Bitmain masowo obniża obecną na rynku stawkę dla systemu opartego na GPU, których cena może dochodzić do kilku tysięcy dolarów.

Hard Fork?
Jak poinformował wczoraj Cointelegraph, niektórzy członkowie społeczności Ethereum zasugerowali możliwość stworzenia hardforka w protokole ETH do unieważnienia ETH ASIC. Założyciel Ethereum Vitalik Buterin sugeruje, że protokół odporny na centralizację wydobycia znajduje się już w WhitePaper Ethereum:
„First, Ethereum contracts can include any kind of computation, so an Ethereum ASIC would essentially be an ASIC for general computation – ie. a better CPU… [The algorithm] allows anyone to „poison the well”, by introducing a large number of contracts into the Blockchain specifically designed to stymie certain ASICs.”
Tłumaczenie:
„Po pierwsze, kontrakty Ethereum mogą obejmować dowolny rodzaj obliczeń, więc ASIC Ethereum byłby zasadniczo ASIC dla ogólnych obliczeń – tj. lepszy procesor … [Algorytm] pozwala każdemu „zatruć studnię”, wprowadzając dużą liczbę kontraktów do Blockchain, które są specjalnie zaprojektowane, aby powstrzymać pewne układy ASIC”
Bitmain nie ujawnił jeszcze wszystkich szczegółów dotyczących koparki Antminer E3, więc nie jest jasne, w jaki sposób firma rozwiązała ten problem.

Bitmain przewyższył amerykańską firmę GPU, Nvidię, pod względem ogólnych zysków w 2017 roku, osiągając szacunkowo 3-4 miliardy dolarów i przejmując 70-80 procent rynku górników Bitcoin (BTC) i ASIC.

Jak informowaliśmy w zeszłym miesiącu, Bitmain ogłosił otwarcie swojego pierwszego centrum serwisowego w Rosji.

autor: Filip

Comments (No)

Leave a Reply