BlackRock: Bitcoin jest podobny do złota i papierów wartościowych

Bitcoin ma podobne cechy do złota i papierów wartościowych

Szef aktywów cyfrowych w firmie inwestycyjnej BlackRock, przemawiając na konferencji Bitcoin Investor Day w Nowym Jorku, powiedział, że Bitcoin bardziej przypomina metal szlachetny niż ryzykowne aktywa.

Robert Mitchnick wspomniał o korelacji pierwszej kryptowaluty z akcjami, dodając, że historycznie średnia długoterminowa korelacja była bliska zeru, a Bitcoin też miał okresy, kiedy cena wahała się wraz z ceną złota.

Jeśli wyobrazisz sobie wykresy korelacji między złotem i Bitcoinem, wyglądają one niezwykle podobnie, zapewnia dyrektor naczelny firmy inwestycyjnej.

Robert Mitchneck uważa, że ​​Bitcoin ma podstawową zmienną makroekonomiczną, która upodabnia go do papieru wartościowego: aktywa mają krótkie realne stopy procentowe i długie oczekiwania inflacyjne.

Każdy inwestor powinien zrozumieć: z tego powodu Bitcoin nie nadaje się do dużej koncentracji w portfelu, ponieważ zmienność, zdaniem przedstawiciela BlackRock, staje się ogromnym czynnikiem ryzyka.

Natomiast przy skromniejszej koncentracji aktywa stają się kolejnym źródłem rentowności, a czasem nawet czynnikiem dywersyfikacji. Wcześniej analitycy Santiment zauważyli nietypowy trend na rynku kryptowalut, który sygnalizuje chwilową stabilizację wartości Bitcoina na granicy dużej wyprzedaży.

Comments (No)

Leave a Reply