Dochody górników BTC wzrosły pierwszy raz od marca

Całkowity przychód górników BTC w sierpniu wyniósł 657 milionów dolarów. Oznacza to wzrost o 10% w stosunku do lipca i pierwszy wzrost od marca tego roku.

Wzrostowi przychodów pomógł wzrost hash rate’u pierwotnej kryptowaluty. Jak zauważył Kevin Zhang, starszy wiceprezes ds. strategii górniczej w firmie Foundry, która prowadzi pulę Foundry USA, upały na całym świecie zaczynają przygasać, a górnicy ponownie włączają swój sprzęt.

Ponadto, producent sprzętu górniczego Bitmain zwiększa dostawy efektywniejszych urządzeń Bitmain S19 XP.

dochody górników

Wzrost trudności wydobycia

Wzrost hash rate w sieci pierwszej kryptowaluty spowodował również wzrost trudności wydobycia. Po ostatnim przeliczeniu, liczba ta zwiększyła się o 9,26% – jest to największy wzrost od stycznia tego roku.

Podobnie jak w innych miesiącach, większość zysków górników bitcoina – 647,72 mln dolarów – pochodziła z nagród za wydobycie. Z opłat transakcyjnych górnicy otrzymali jedynie 9,24 mln dolarów, co stanowi około 1,4% całkowitego przychodu. Dla porównania, w tym samym okresie górnicy ETH zarobili 725 milionów dolarów.

Przypomnijmy, że w sierpniu 2021 roku łączny dochód górników bitcoina wynosił 1,4 miliarda dolarów. W ciągu roku dochód firm górniczych zmniejszył się więc o ponad 2 razy.

Comments (No)

Leave a Reply