Stellar może przejąć MoneyGram

Stellar Ecosystem Development Foundation prowadzi rozmowy z firmą inwestycyjną Advent International w sprawie przejęcia giganta płatniczego MoneyGram.

Jednak, jak podkreślają źródła, ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta. Firmy mogą również zrezygnować z przejęcia MoneyGram za obopólną zgodą. Strona finansowa transakcji nie została ujawniona.

Rozmowy o przejęciu MoneyGram rozpoczęły się kilka miesięcy po tym, jak usługa płatnicza zakończyła współpracę z Ripple. Wtedy obie firmy stwierdziły, że decyzja jest obopólna. Zakończenie partnerstwa było reakcją na spory sądowe pomiędzy Ripple a amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Stellar Lumens (XLM) skoczył o 15,4% wśród plotek o możliwej transakcji.

Ekosystem Stellar został założony na początku 2014 roku przez Jeda McCaleba i Joyce Kima jako odgałęzienie systemu Ripple w odpowiedzi na krytykę XRP dotyczącą centralizacji sieci. Później Brad Garlinghouse został szefem Ripple.

Relacje McCaleba z Ripple pogorszyły się w 2014 roku, kiedy zagroził, że sprzeda cały swój udział w XRP. W tym czasie było to ~45 milionów dolarów.Jednak pomimo gróźb McCaleb nie sprzedał XRP na raz z powodu procesów sądowych, które nastąpiły po oświadczeniu. Uważa się, że McCaleb sprzedał 1,2 miliarda XRP od 2014 roku. Obecnie posiada ojeszcze koło 2,5 miliarda XRP.

źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-07-21/moneygram-is-said-to-draw-takeover-interest-from-stellar-advent

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.