Cardano (ADA) – zarabianie na stake’owaniu od listopada

Od listopada tego roku użytkownicy sieci Cardano będą mogli zarabiać na stake’owaniu” – Charles Hoskinson, dyrektor generalny IOHK, na szczycie Cardano w Bułgarii .

Oświadczenie Hoskinsona pojawiło się wkrótce po udanym uruchomieniu sieci testowej Shelley, która jest pierwszą zdecentralizowaną implementacją algorytmu Ouroboros Genesis. W chwili obecnej do protokołu stake’owania wprowadzana jest dodatkowa funkcjonalność.

„To dobry mały sandbox, podobnie jak Cardano. Możliwe będzie zarejestrowanie puli do stake’owania, możliwe będzie delegowanie, będzie cały niezbędny interfejs – powiedział Hoskinson .

Jak wyjaśnił Hoskinson, coiny zakupione na rynku wtórnym nie będą mogły uczestniczyć w stake’owaniu, ani nie będzie można sprzedawać zarobionych monet na giełdach (póki co). Jednak cony ADA, które zostaną zarobione dzięki stake, zostaną przeniesione do sieci głównej w przyszłości, która powinna wystartować w pierwszym kwartale 2020 r. Aby uniknąć stresujących sytuacji na rynku, przeniesienie nastąpi stopniowo i proporcjonalnie,

Obecnie główna sieć Cardano oparta jest na modelu sojuszniczym, w którym węzły kontrolują: Fundacja Cardano, IOHK i EMURGO. Uruchomienie testowej sieci Shelley ma na celu umożliwienie programistom przetestowania zachowania zdecentralizowanej sieci opartej na Ouroboros przed wprowadzeniem zmian w głównym blockchainie.

Naszym ostatecznym celem jest pełna decentralizacja i przeniesienie większości węzłów do społeczności. To zadanie jest nie tylko trudne z inżynieryjnego punktu widzenia, ale wymaga również, aby zmiany były dobre dla długoterminowego rozwoju sieci ”, powiedział deweloper.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.