Brian Armstrong zarzucił Apple utrudnianie rozwoju branży kryptowalut

Dyrektor generalny Coinbase, Brian Armstrong, skrytykował Apple za odmowę hostowania zdecentralizowanych aplikacji w App Store. Według niego wszystkie próby rozwiązania problemu z kierownictwem firmy i kanałami oficjalnymi zawiodły.

Według Armstronga Apple zabrania dodawania do App Store aplikacji z funkcją zarabiania na kryptowalutach i dostarczania listy aplikacji DeFi.

Chociaż ograniczenia mają służyć ochronie klientów, wydaje mi się, że coraz bardziej chronią one również Apple przed konkurencją” – napisał szef Coinbase.

Wezwał Apple, by „przestał tłumić innowacje w przestrzeni kryptowalut”. Coinbase ma zamiar złożyć oficjalny wniosek do firmy.

Jeden z obserwujących Armstronga na Twitterze zauważył, że nie widzi problemu:

„…85,4% rynku telefonów komórkowych zajmuje Android i sklep Google Play. Po co walczyć z Apple, jeśli sklep Play i Android są lepsze, zarówno pod względem technologii, jak i udziału w globalnym rynku ”.

Coinbase wcześniej poinformowal, że może usunąć przeglądarkę DApp z portfela mobilnego, aby zachować zgodność z zasadami App Store. Następnie Armstrong przyznał, że Apple wyklucza korzystanie ze zdecentralizowanych aplikacji ze swojego sklepu.

Comments (No)

Leave a Reply