Uniswap podniósł opłaty transakcyjne

Zdecentralizowana giełda (DEX) Uniswap podnosi opłaty za transakcje

Zdecentralizowana giełda Uniswap podniosła opłaty transakcyjne z 0,15% do 0,25%. Ten krok może być związany z przygotowaniem giełdy do ewentualnego sporu z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Chociaż transakcje na Uniswap staną się droższe, będą wyjątki dla niektórych altcoinów. Niektóre swapy nie podlegają wyższym opłatom: stablecoiny oparte na tej samej walucie bazowej, a także konwersje pomiędzy ETH i wETH.

Aby uniknąć opłat, użytkownicy mogą korzystać z alternatywnego interfejsu dostępu do Uniswap zamiast interfejsu opracowanego przez Uniswap Labs. Wzrost prowizji może wiązać się z długoterminowym finansowaniem bieżącej działalności giełdy i pokryciem ewentualnych kosztów prawnych.

Uniswap otrzymał niedawno od SEC zawiadomienie o możliwych działaniach egzekucyjnych. Organ regulacyjny twierdzi, że na Uniswapie obracane są niezarejestrowane papiery wartościowe. Kierownictwo giełdy zaprzeczyło tym oskarżeniom.

Analityk Blockwork Research, Dan Smith, argumentuje, że zwiększone opłaty zostaną przeznaczone na finansowanie Uniswap Labs i rozwój nowych produktów. Według Smitha posunięcie to było strategicznym posunięciem Uniswapa mającym na celu wzmocnienie swoich rezerw finansowych przed procesem sądowym, który może wymagać znacznego zastrzyku gotówki.

Comments (No)

Leave a Reply