Firma Block Jacka Dorseya, znacznie zredukuje zatrudnienie

Zwolniena w Block

Block ogłosił, że planuje redukcję zatrudnienia i zakończenie reorganizacji biznesu w 2024 roku. Zarząd firmy, na którego czele stoi założyciel Twittera Jack Dorsey, wyjaśnia, że ​​już w tym tygodniu rozpoczął zwalnianie pracowników, ponieważ cięcia są częścią planu reorganizacji biznesu.

Block wprowadza bezwzględny limit personelu do czasu, aż uznamy, że rozwój biznesu znacznie przewyższa rozwój firmy. Block wprowadził ten limit w 2014 roku, rok przed debiutem giełdowym, i okazał się bardzo skuteczny pod względem zwiększenia produktywności i skali. Teraz zrobimy to ponownie” – powiedział Jack Dorsey w osobistej wiadomości do pracowników.

Podczas rozmowy telefonicznej z akcjonariuszami dotyczącej wyników finansowych Block za trzeci kwartał dyrektor finansowa Amrita Ahuja powiedziała, że ​​zatrudnienie w firmie, które obejmuje pracowników Square, Cash App i Tidal, wynosi nieco ponad 13 000 osób.

Do końca 2024 roku zwolnionych zostanie co najmniej 1000 osób. Jednocześnie spółka będzie kontynuować rekrutację pracowników na stanowiska inżynierskie. Wcześniej Block ogłosił możliwość zamówienia w przedsprzedaży własnego portfela sprzętowego o nazwie Bitkey, który jest zaimplementowany w postaci dysku flash USB.

Szef działu sprzętu Bitcoin w firmie, Thomas Templeton, zapewnił, że nowy portfel sprzętowy Bitcoin spełnia wszystkie wymogi strategii Jacka Dorseya zakładającej utrzymanie bezpieczeństwa i decentralizację branży aktywów cyfrowych.

Comments (No)

Leave a Reply