Floki Inu spalił prawie 5 bilionów FLOKI. Token urósł o 100%

Spis treści

Floki Inu

Społeczność Floki Inu poparła propozycję zespołu projektowego, aby zamknąć główny most międzyłańcuchowy, spalić w nim 4,97 biliona tokenów FLOKI i obniżyć podatek od transakcji do 0,3%.

99,97% członków DAO wzięło udział w głosowaniu.

Deweloperzy już od 3 lutego wprowadzają obniżkę opłat transakcyjnych. Podatek zostanie obniżony z obecnej stawki 3% do stawek przyjętych przez większość DEX.

Zespół planował zamknięcie mostu i spalenie tokenów 9 lutego. Twórcy wcześniej tłumaczyli opóźnienie koniecznością umożliwienia użytkownikom przeniesienia aktywów do jednej z dwóch sieci – Ethereum lub BNB Chain.

27 stycznia wartość zlikwidowanych tokenów szacowano na ~ 54,7 mln USD.

FLOKI urósł o 100%

Do 29 stycznia cena tokena wzrosła z 0,000011 USD do 0,000029 USD, czyli o około 164%. Po korekcie notowania spadły do ​​około 0,000023 USD, w ciągu ostatnich siedmiu dni cena aktywa wzrosła o 102%.

Początkowo token FLOKI był wydawany na Ethereum. W 2021 roku programiści dodali obsługę sieci BNB Chain w odpowiedzi na prośbę społeczności. Aby nie przekroczyć całkowitego limitu emisji wynoszącego 10 bilionów monet, zespół uruchomił międzyłańcuchowy most do przesyłania tokenów między łańcuchami bloków z mechanizmem blokowania odpowiednich wolumenów aktywów.

Zespół wymienił względy bezpieczeństwa jako jeden z powodów propozycji zamknięcia rozwiązania międzysieciowego. W ostatnich miesiącach protokoły te stały się jednym z głównych wektorów ataków hakerów Web3.

W przypadku Floki, wykorzystanie naszego głównego mostu międzyłańcuchowego byłoby katastrofalne dla projektu, ponieważ obecnie posiada on 55,7% krążących FLOKI. To dużo tokenów i aż nadto, aby uszczuplić pulę płynności projektu i zasadniczo go zniszczyć” – podkreślali wówczas twórcy.

Comments (No)

Leave a Reply