Colin Wu: Vitalik Buterin używa tego samego miksera co hakerzy Lazarus Group

Colin Wu: Vitalik Buterin używa skompromitowanego miksera Railgun

Kryptodziennikarz Wu Blockchain zidentyfikował transakcje współzałożyciela Ethereum Vitalika Buterina za pośrednictwem miksera kryptowalut Railgun i przypomniał, że tego samego narzędzia używają hakerzy Lazarus Group z Korei Północnej.  

Colin Wu nawiązał do oświadczenia amerykańskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FBI) ze stycznia 2023 r., że środki otrzymane w wyniku kradzieży platformy Harmony zostały przelane za pośrednictwem miksera Railgun na łączną kwotę 60 mln dolarów.

Północnokoreańska grupa hakerów jest użytkownikiem miksera Railgun. FBI twierdzi, że napastnicy z Korei Północnej użyli Railguna do prania ETH. Sam Vitalik Buterin skomentował tweet Colina Wu, pisząc, że „prywatność jest normalna”:

Railgun wymusza protokół łączenia prywatności, co znacznie utrudnia atakującym dołączenie do puli bez narażania prywatności użytkowników”.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy współzałożyciel Ethereum wielokrotnie korzystał z protokołu Railgun do przesyłania niewielkich kwot. Ostatnia transakcja, która miała miejsce 15 kwietnia 2024 r., dotyczyła 100 ETH (325 000 USD).

Wcześniej Vitalik Buterin przedstawił społeczności nowe podejście mające na celu wzmocnienie decentralizacji Ethereum poprzez wprowadzenie kar za awarie pomiędzy walidatorami.

Comments (No)

Leave a Reply