Edward Snowden: „Bitcoin to największe osiągnięcie w historii pieniądza”

Odważna teza Snowdena

Były funkcjonariusz CIA mieszkający od 2013 roku w Rosji nazwał Bitcoina najważniejszym osiągnięciem systemu finansowego od czasu istnienia pieniądza i środków wymiany.

Edward Snowden jest przekonany, że Bitcoin ze względu na swój zdecentralizowany charakter ułatwia stopniowe odchodzenie od tradycyjnych form waluty, czy to banknotów papierowych, czy monet bitych. Ponadto Bitcoin pozwala użytkownikom uniknąć scentralizowanej kontroli finansowej ze strony państwa.

Niepopularny, ale prawdziwy punkt widzenia: Bitcoin to najbardziej znaczący postęp w dziedzinie pieniądza od czasu wynalezienia jakiejkolwiek monety. Jeśli mi nie wierzycie lub nie rozumiecie, nie będę próbował Was przekonywać, że jest inaczej, przykro mi” – napisał Snowden w mediach społecznościowych.

Snowden wielokrotnie demonstrował swoje zainteresowanie pierwszą kryptowalutą. Niedawno podczas Super Bowl, największego wydarzenia sportowego w Stanach Zjednoczonych, Snowden zażartował w mediach społecznościowych: „Wszyscy oglądają Super Bowl, a ja patrzę na wykres Bitcoina”.

Wcześniej Snowden pogratulował Stanom Zjednoczonym pojawienia się spotowych funduszy ETF Bitcoin. Według byłego agenta te fundusze giełdowe mogły pojawić się w kraju dziesięć lat temu. Snowden zasugerował, że polityka Kongresu dotycząca kryptowalut może ulec poprawie, gdy prawodawcy zdadzą sobie sprawę, że w ten sposób chronią fundusze emerytalne i konta emerytalne. Pomimo swojego wsparcia dla Bitcoina Snowden uważa, że ​​programiści mogliby poprawić prywatność tej kryptowaluty.

Kilka lat temu były funkcjonariusz CIA pochwalił anonimową kryptowalutę Zcash. Moneta ZEC jest niesamowita, ponieważ nie można śledzić transakcji z jej udziałem i nie można ustalić przesłanych kwot.

Comments (No)

Leave a Reply