Visa zatrudni dewelopera sieci Ethereum

Największa sieć płatnicza na świecie szuka programisty znającego się na Ethereum, który mógłby rozpocząć pracę nad nową aplikacją opartą na blockchain’ie.

Oferty pracy Visa, głoszono po raz pierwszy przez Decrypt, ogłoszenie zawierało informację , że gigant płatności szuka inżyniera blockchain z co najmniej dwuletnim doświadczeniem w architekturze blockchain i zdecentralizowanych aplikacjach (dapps).

Wybrany kandydat dołączy do Visa B2B – platformy płatności transgranicznych opartej na blockchain, która została uruchomiona w czerwcu ubiegłego roku – w globalnej siedzibie firmy.

Nowe stanowisko pracy będzie działało w ramach zespołu tworzącego nową „aplikację rozproszoną”.

Chociaż Visa koncentruje się przede wszystkim na Ethereum, to zainteresowana jest również programistami, których wiedza opiera się na Bitcoin, Ripple lub blockchainie korporacyjnym R3.

Visa przetwarza do 150 milionów transakcji na całym świecie każdego dnia, co czyni ją największą siecią płatniczą na świecie.

Ogłoszenie o pracy nie zawiera żadnych dodatkowych informacji na temat tego, czym może być wspomniana rozproszona aplikacja.

zródło:coindesk

Comments (No)

Leave a Reply