Twórca Ordinals zaproponował alternatywę dla standardu BRC-20

Runes lepszy od BRC-20

Nowy standard wymiennych tokenów Runes nie pozostawiłby tak dużej ilości śmieci w sieci Bitcoin jak BRC-20 uważa twórca Ordinals, Casey Rodarmore.

W marcu 2023 roku programista pod pseudonimem domo wprowadził BRC-20, eksperymentalny standard dla wymiennych tokenów dla blockchainu Bitcoin. Miesiąc później kapitalizacja utworzonych na jego podstawie aktywów przekroczyła 1 miliard dolarów.

BRC-20 umożliwia wydawanie i wysyłanie wymiennych tokenów za pośrednictwem protokołu Ordinals, powodując „niepożądane konsekwencje proliferacji” UTXO – poinformował Rodarmore.

Protokoły oparte na UTXO płynnie wpasowują się w łańcuch bloków Bitcoin, pomagając zminimalizować wzrost niewydanych transakcji i uniknąć tworzenia ich „śmieciowych” odpowiedników” – wyjaśnił specjalista.

Rodarmore przyznał, że 99,9% zamiennych tokenów to memy i oszustwa. „Właściwy standard” może zwiększyć wartość sieci – podkreślał deweloper.

Według bloga salda Run są obecne w UTXO. Ten ostatni może zawierać dowolną liczbę Run.

„Znaczne dochody będą generowane z prowizji od transakcji, wymiany pomysłów między deweloperami, nastąpi też napływ nowych użytkowników”.

W wywiadzie dla The Ordinals Show Rodarmore zakwestionował chęć kontynuowania tej koncepcji. W odpowiedzi autor podcastu zaoferował 100 000 dolarów od Bitcoin Frontier potencjalnym programistom, którzy mogliby wdrożyć pomysły stojące za Rune.

Na koniec sierpnia udział transakcji związanych z Bitcoin NFT w sieci osiągnął 85%. We wrześniu Ordinals i BRC-20 wypełniły cyfrowe bloki blockchain w 100% .

Od uruchomienia protokołu utworzono 34,7 mln zapisów o łącznej objętości 12,9 GB. Górnicy otrzymali 1307 BTC jako prowizję.

Comments (No)

Leave a Reply