Token PEPE wzrósł o 21 000% w ciągu czterech dni

Masz PEPE? Fajnie, ale czy go sprzedasz?

Wprowadzony na rynek 16 kwietnia token Pepe (PEPE) wzrósł o ponad 21 000% w ciągu kilku dni, ale użytkownicy nie mogą go sprzedać z powodu braku płynności.

„Najbardziej zapadający w pamięć memcoin, jaki istnieje. Psy miały swój dzień, teraz czas gdy rządzi Pepe” – czytamy na stronie internetowej projektu .

Token odnosi się do słynnego mema Pepe the frog, który po raz pierwszy pojawił się w 2005 roku w komiksie internetowym Boys Club Matta Fury’ego. Następnie stał się nawet symbolem poparcia dla byłego prezydenta USA Donalda Trumpa.

Według Etherscan w obiegu znajduje się 420,69 bilionów monet. W tej chwili całkowita kapitalizacja PEPE wynosi 111,36 mln USD, a liczba posiadaczy wynosi 22 000.

Pomimo wysokiego tempa i wzrostu cen, inwestorzy nie są w stanie sprzedać swoich tokenów z powodu problemów z płynnością i niskim popytem.

Na przykład jeden z użytkowników podczas premiery monety kupił 5,9 biliona PEPE za 0,125 ETH (~250 USD w momencie transakcji). Teraz wartość rynkowa jego tokenów memów wynosi około 1,02 miliona dolarów.

„Z taką kwotą w portfelu upłynnienie tych aktywów zajmie 46 200 lat, o ile popyt nie spadnie” – powiedział Decrypt analityk Conotoxia.

Zauważył, że próba sprzedaży tokenów może doprowadzić do gwałtownego spadku ceny aktywa.

Według CTO ImmuneFi, Adriana Hetmana, problemem z takimi aktywami „jest nie tylko brak nabywców, ale także to, że ich płynność jest zwykle skoncentrowana w pulach automatycznych animatorów rynku”, co nie pozwala na duże transakcje.

Comments (No)

Leave a Reply