Polak napisał kod do kopania bitcoina na Commodore 64

Polski programista napisał program do wydobywania bitcoinów dla Commodore 64, komputera z 1982 roku.

Maciej Witkowiak zamieścił na GitHubie kod umożliwiający wydobywanie BTC na Commodore 64, jednym z pierwszych komputerów mainstreamowych, z wydajnością 0,2 x / s. https://github.com/ytmytm/c64-bitcoin-miner

Commodore 64 został wydany w 1982 roku i był pierwszym szeroko używanym 8-bitowym komputerem osobistym przeznaczonym do gier i produkcji muzycznej.

Komputer domowy miał 64 kilobajty pamięci RAM, podczas gdy nowoczesne komputery mają zwykle od 4 do 32 gigabajtów pamięci RAM. Wydobywanie można zaimplementować na prawie każdym komputerze – sprowadza się do przetwarzania funkcji skrótu. We wczesnych latach istnienia Bitcoina można było kopać na komputerze domowym, ale teraz przy miesięcznych zarobkach powyżej średniej pensji wymagany jest zakup sprzętu wartego dziesiątki tysięcy dolarów, a pełny okres zwrotu mierzony jest w miesiące, a często lata.

success

Mining BTC na Commodore 64. Zdjęcie: Maciej Witkowiak.

Twórca kodu do wydobywania na Commodore 64, Maciej Witkowiak, oszacował szybkość mieszania na starym komputerze na 0,2 x / s. Dla porównania, nowoczesny górnik ASIC, na przykład Antminer T19, oblicza hashe przy 84 Tx / s. Dlatego jest mało prawdopodobne, aby na Commodore 64 kiedykolwiek wydobyto blok Bitcoina lub innej kryptowaluty głównego nurtu.

Ponieważ możesz uruchomić proces wydobywania BTC na dowolnym komputerze, programiści zaczęli ostatnio eksperymentować z różnymi starymi urządzeniami. W zeszłym miesiącu użytkownik YouTube zmienił Game Boya z 1989 roku w górnika BTC.

źródło: https://decrypt.co/66226/you-can-now-mine-bitcoin-commodore-64

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.