Wells Fargo: „Bitcoin to najbardziej dochodowe aktywo inwestycyjne 2020 roku”

Wells Fargo pozytywnie o bitcoinie

Konglomerat finansowy Wells Fargo, jeden z „Wielkiej Czwórki” amerykańskich banków, opublikował nowy raport inwestycyjny, w którym odrębna strona pod tytułem „Bitcoin – najbardziej produktywny i najbardziej zmienny składnik aktywów roku 2020” jest poświęcona rynkowi kryptowalut.

Autorzy nie zachęcają bezpośrednio klientów do inwestowania w aktywa cyfrowe, ale generalnie utrzymują optymistyczny ton dotyczący ich perspektyw.

W ciągu ostatnich 12 lat ich kapitalizacja wzrosła dosłownie z zera do 560 miliardów dolarów” – napisano w raporcie Wells Fargo. „Hobby zwykle nie trwa 12 lat”.

Pomimo dość oczywistych faktów, które dla uczestników rynku kryptowalut nie są niczym nowym, mogą one stać się nowością dla inwestorów instytucjonalnych, którzy są głównym odbiorcą raportu. Bank zauważa, że ​​bitcoin wzrósł o 170% w ciągu roku, ale ostrzega przed jego dużą zmiennością.

…Wykres pokazuje, że bitcoin rzeczywiście osiągnął lepsze wyniki niż złoto i indeks S&P 500 w ciągu ostatnich trzech lat, ale spójrz na zmienną ścieżkę, jaką musieli obrać inwestorzy bitcoin, aby się tu dostać, informują analitycy. – Aż do ostatnich dwóch miesięcy trzyletnia rentowność była w większości zgodna z innymi klasami aktywów, ale zmienność była inna. Dzisiejsze inwestowanie w kryptowaluty jest podobne do życia we wczesnych dniach gorączki złota z lat pięćdziesiątych XIX wieku, która wymagała więcej spekulacji niż inwestowania”.

Niemniej kryptowaluty mogą kiedyś zasługiwać na uwagę jako aktywa inwestycyjne” – podsumowują analitycy, dodając, że w 2021 roku będą nadal monitorować rozwój rynku Bitcoin i dzielić się swoimi spostrzeżeniami z potencjalnymi inwestorami.

źródło: https://www.wellsfargo.com/investment-institute/investment-strategy-report/


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.