Tesla wstrzymuje sprzedaż samochodów za Bitcoiny

Już nie kupisz Tesli za BTC

Tesla ogłosiła, że ​​wstrzymuje sprzedaż pojazdów elektrycznych za BTC z powodu obaw o przyjazność dla środowiska w ziązku z wydobywaniem kryptowalut. Cena aktywów zareagowała spadkiem, społeczność – krytyką.

Jesteśmy zaniepokojeni gwałtownym wzrostem wykorzystania paliw kopalnych do wydobycia i transakcji Bitcoin, zwłaszcza węgla, który ma najgorszą emisję spośród wszystkich paliw” – czytamy w oświadczeniu.

Producent samochodów elektrycznych zauważył, że kryptowaluta ma obiecującą przyszłość, ale nie powinno to się odbywać się kosztem środowiska.

Firma obiecała nie sprzedawać bitcoinów, których jest właścicielem.

Tesla rozważa również inne kryptowaluty, które zużywają mniej niż jeden procent energii sieci bitcoin używanej do przetwarzania transakcji.

Po publikacji oświadczenia cena bitcoina spadła do 45 700$ – najniższego poziomu od lutego. W chwili pisania tego tekstu notowania wzrosły do ​​około 48600$.


Społeczność gwałtownie zareagowała na decyzję Tesli. Użytkownicy zauważyli, że firma zwróciła uwagę na zużycie energii przez sieć bitcoin dwa miesiące po rozpoczęciu przyjmowania płatności w kryptowalutach.

Celem Tesli są dotacje rządu USA

Niektórzy widzieli możliwy powód nagłej krytyki cyfrowego wydobycia złota w planach Tesli, aby uzyskać pożyczki na wytwarzanie energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Administracja prezydenta Joe Bidena zapewnia fundusze na program RFS uruchomiony pod rządami George’a W. Busha, który został znacznie rozszerzony.

Reuters, powołując się na własne źródła, podał, że producent samochodów jest jedną z co najmniej ośmiu firm, których wnioski są rozpatrywane w Agencji Ochrony Środowiska. Propozycja Tesli jest prawdopodobnie związana z wykorzystaniem biogazu na wysypiskach. (link)

W komentarzach pod tweetem szefa firmy, Elona Muska, współzałożyciel Morgan Creek Digital Anthony Pompliano przypomniał, że według badań 75% górników korzysta z energii odnawialnej.

Jeśli również nie przejdziesz na produkcję rakiet i akumulatorów z „bardziej zrównoważonej energii”, będziesz wyglądać jak wielki ignorant hipokryta. Świat potrzebuje zdrowych pieniędzy znacznie bardziej niż wasze rakiety i samochody elektryczne dotowane przez rząd”.

 


Comments (No)

Leave a Reply