Stellar zainwestował w MoneyGram

Stellar Development Foundation inwestuje w MoneyGram

Organizacja non-profit Stellar Development Foundation (SDF) dokonała strategicznej inwestycji w usługę przekazów pieniężnych MoneyGram.

Posunięcie to zostało poprzedzone dwuletnim partnerstwem między obiema organizacjami mającym na celu wdrożenie płatności kryptograficznych i uruchomienie wymiany gotówki na aktywa cyfrowe i odwrotnie.

Według Denela Dixona, szefa SDF, po transakcji organizacja non-profit stanie się inwestorem mniejszościowym w spółce płatniczej. Podkreśliła, że ​​źródłem inwestycji stały się środki własne Fundacji Stellar Development, a nie środki funduszu na wspieranie projektów we wczesnej fazie.

Dixon dodał, że SDF dostanie miejsce w radzie dyrektorów MoneyGram. Pomoże to rozwinąć cyfrową działalność usług transferu pieniędzy poprzez „eksplorację technologii blockchain”.

W październiku ubiegłego roku MoneyGram dodał użytkownikom z USA opcje handlu i przechowywania Bitcoin, Ethereum i Litecoin w aplikacji mobilnej.

Wcześniej zespół Stellar Development Foundation uruchomił fundusz o wartości 100 milionów dolarów , aby zachęcić programistów do tworzenia produktów i narzędzi na inteligentnej platformie kontraktowej o nazwie Soroban.

Comments (No)

Leave a Reply