Startup ubezpieczeniowy Meanwhile zgromadził 19 mln USD

Startup Sama Altmanna pozwoli na ubezpieczenia w krypto

Wiodący startup w branży ubezpieczeń na życie opartych na kryptowalutach, Meanwhile, ogłosił zakończenie dwóch rund finansowania na łączną kwotę 19 milionów dolarów.

Zainicjowany przez Sama Altmana, CEO OpenAI, pierwszy etap finansowania został pomyślnie zrealizowany. Druga runda została poprowadzona przez Gradient Ventures, fundusz venture capital skupiony na sztucznej inteligencji, należący do Google.

Jak podkreśla firma w swoim oficjalnym komunikacie, Meanwhile to jedyna firma ubezpieczeniowa, która oferuje produkty całkowicie denominowane w kryptowalutach.

Pozyskane środki umożliwią startupowi uzyskanie licencji od bermudzkiego regulatora, poszerzenie zespołu oraz wdrożenie pierwszej usługi – ubezpieczenia na życie zabezpieczonego pierwszą kryptowalutą.

Zach Townsend, CEO Meanwhile, podkreśla, że „Bitcoin jest na dobrej drodze do stania się globalnym schowkiem wartości i funkcjonalną walutą. […] Korzystając z technologii AI, widzimy szansę na stworzenie pełnoskalowej firmy ubezpieczeniowej na życie, która ma na celu dotarcie do ponad miliarda ludzi na całym świecie„.

Tymczasem planuje wykorzystać nowoczesne technologie blockchain i AI do stworzenia zaawansowanego systemu ubezpieczeń, który zminimalizuje pracę manualną i zwiększy transparentność procesów.

Po wdrożeniu pierwszej usługi, firma zamierza dalej pracować nad rozszerzeniem swojego portfolio o nowe kryptowaluty i produkty.

W maju, inny projekt blockchain, Auradine, skoncentrowany na prywatności i AI, zgromadził 81 milionów dolarów w rundzie finansowania prowadzonej przez firmę górniczą Marathon Digital.

W tym samym miesiącu, CEO Block, Jack Dorsey, zainicjował rundę finansowania na 6 milionów dolarów dla Azteco, firmy specjalizującej się w płatnościach kryptograficznych.

Comments (No)

Leave a Reply