Staking Ethereum 2.0 zostanie wprowadzony w trzecim kwartale 2020 roku

Mechanizm stakingu w sieci Ethereum 2.0 Beacon, na 90%, zostanie aktywowany w lipcu tego roku, powiedział Ben Edgington, twórca klienta ETH 2.0 Teku.

Beacon to początek podróży. Jest to samowystarczalny łańcuch Proof-of-Stake. Można go aktywować za kilka tygodni lub miesięcy. Ale jestem 80-90% pewien, że uruchomią go do trzeciego kwartału”- powiedział Edgington podczas dyskusji panelowej na Ethereal Virtual Summit w piątek.

Nowa wersja testowa aktualizacji Ethereum 2.0 Beacon, która oparta jest na algorytmie Proof-of-Stake, została uruchomiona 18 kwietnia i w kilka dni przyciągnęła prawie 20 tysięcy walidatorów. Do tej pory, według Etherscan , ich liczba zbliża się do 29 tys.

Łańcuch nawigacyjny jest głównym elementem zerowej fazy Ethereum 2.0. W nim użytkownicy będą mogli postawić swoje aktywa w celu zapewnienia bezpieczeństwa systemu i generowania pasywnego dochodu.

Tymczasem deweloper Will Villanueva opowiedział o kolejnych krokach w celu uruchomienia Ethereum 2.0.

Faza 1 polega na wdrożeniu technologii dzielenia na fragmenty i utworzeniu 64 odłamków (shardów), z których każdy będzie miał przepustowość 500 Kb. Dla porównania w istniejącej sieci Ethereum liczba ta wynosi około 25 Kb.

Faza 1.5 będzie połączeniem ETH 1.0 z ETH 2.0. Obecny łańcuch Ethereum będzie jednym z 64 odłamków w nowym systemie. Podczas fazy 2 różne aplikacje i obwody ETH 2.0 zaczną się ze sobą komunikować. Villanueva zauważył, że mogą to być również blockchainy firm trzecich, na przykład Bitcoin lub Libra.

Ben Edgington podkreślił, że od tego momentu zaczęły się prawdziwe trudności w zapewnieniu funkcjonalności ETH 2.0.

Zgodność jest znacznie bardziej złożona niż sieci testowe dla jednego klienta. Sieci testowe dla wielu klientów ujawniają wszelkiego rodzaju drobne niespójności, które wpływają na wydajność ”- powiedział.

Comments (No)

Leave a Reply