Marshall Wace, fundusz hedgingowy z aktywami o wartości 55 miliardów dolarów, przygotowuje się do wejścia na rynek kryptowalut

Brytyjski fundusz hedgingowy Marshall Wace zamierza zaangażować się w inwestycje w kryptowaluty, pisze Financial Times , powołując się na źródła.

Firma zarządza 55 miliardami dolarów i będzie skupiać się na obszarach takich jak blockchain, systemy płatności dla walut cyfrowych i stablecoiny. Marshall Wace stworzy osobny portfel, który będzie obejmował prywatne spółki z obszaru finansów cyfrowych znajdujące się na późnych etapach rozwoju.

Firma ostatnio szukała pracowników z doświadczeniem w zakresie zasobów cyfrowych. Podczas gdy nowa działalność Marshalla Wace’a dopiero się zaczyna, firma planuje szybko rozszerzyć ten obszar i może dodać inne formy inwestycji, takie jak wejście w handel kryptowalutami. Marshall Wace odmówił komentarza na ten temat.

W tym roku firma otworzyła specjalny fundusz do inwestowania w spółki opieki zdrowotnej przed ich wejściem na giełdę. Liczyła w ten sposób na wykorzystanie dodatkowych źródeł dochodu na prywatnych rynkach inwestycyjnych.

Nowy dział kryptowalut przyjmie podobne podejście, dokonując inwestycji venture capital w firmy o ugruntowanej pozycji, które zapewniają infrastrukturę dla rynku aktywów cyfrowych. W szczególności Marshall Wace jest zainteresowany inicjatywami związanymi ze stablecoinami. Spółka nadal prowadzi rozmowy z potencjalnymi inwestorami, a wielkość portfela w momencie uruchomienia jest nieznana. Marshall Wace był współsponsorem rundy zbiórki o wartości 440 milionów dolarów dla Circle, firmy stojącej za stablecoinem USDC.

Niedawne badania wykazały, że fundusze hedgingowe są gotowe do ulokowania do 7,2% swojego kapitału w kryptowalutach do 2026 roku.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.