Dochody górników z opłat w sieci BTC wzrosły o 270%

Górnicy zarabiają więcej

W drugim kwartale górnicy bitcoinów zarobili 184 miliony dolarów opłat, co stanowi wzrost o 270% w porównaniu z poprzednim okresem i więcej niż liczba za cały 2022 rok, obliczona przez Coin Metrics .

Całkowity przychód górników za kwartał wyniósł 2,4 miliarda dolarów.

Kontynuacja boomu Ordinals i wprowadzenie standardu BRC-20 zapewniły wysoki wolumen opłat otrzymywanych przez górników pierwszej kryptowaluty , twierdzą analitycy.

Chociaż tempo wypłat opłat znacznie spadło w ostatnich tygodniach ze względu na spadek aktywności, szum trwa nadal, ponieważ standard tokenów otwiera nowe eksperymentalne przypadki użycia dla podstawowych typów transakcji Bitcoin i przyspiesza proces skalowania z pomocą Lightning Network” Odnotowano metryki monet.

Ich zdaniem na kwartalne dochody górników pozytywnie wpłynęły inne czynniki, takie jak umocnienie się ceny wiodącej kryptowaluty oraz obniżenie taryf za energię elektryczną w Stanach Zjednoczonych.

Jednak konkurencja w branży wzrosła, ponieważ szybkość hashowania sieci osiąga nowe maksima, więc w drugiej połowie roku uczestnicy branży będą musieli „walczyć ze złożoną mieszanką zmiennych rynkowych”, mówią eksperci.

Przypomnijmy, że w drugiej połowie czerwca górnicy przesłali na giełdy bitcoiny o wartości ponad 1 miliarda dolarów , ustanawiając dzienny rekord napływu kryptowaluty po drodze.

Comments (No)

Leave a Reply