Solana otworzyła przedsprzedaż smartfona Saga

Przedsprzedaż smartfona Solana Saga

Firma Solana Labs rozpoczęła przyjmowanie zamówień w przedsprzedaży na smartfon Saga oparty na technologii Web3 od użytkowników z 33 krajów.

Aby dostać się na listę oczekujących należy wpłacić zadatek w wysokości 100 dolarów, który w przypadku odmowy może zostać zwrócony. Ostateczna cena smartfona z systemem operacyjnym Android to 1000 dolarów.

Dostawy spodziewane są na początku 2023 roku. Pierwsza fala obejmuje Stany Zjednoczone, Kanadę, UE, Wielką Brytanię, Szwajcarię, Australię i Nową Zelandię. Zespół obiecał rozważyć inne kraje w przyszłości.

Użytkownicy z listy oczekujących będą uprawnieni do otrzymania przepustki NFT Saga oraz biletu umożliwiającego wpływ na rozwój platformy Solana Mobile Stack.

Urządzenie będzie obsługiwać sklep z aplikacjami Google Play na równi z konkurentem Solany, dApp Store.

Saga została po raz pierwszy wprowadzona w czerwcu 2022 roku. Urządzenie to customowa wersja smartfona firmy OSOM z wbudowanymi funkcjami portfela kryptowalut.

Jest fabrycznie zainstalowany z zestawem narzędzi Solana Mobile Stack, który umożliwia tworzenie zdecentralizowanych aplikacji na telefony komórkowe. Saga pozwoli Ci przechowywać NFT , podpisywać transakcje i płacić za pomocą Solana Pay.

Urządzenie wyposażono w 6,67-calowy wyświetlacz OLED, 12 GB pamięci RAM i 512 GB miejsca na dane. Smartfon oparty jest na chipsecie Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.

Comments (No)

Leave a Reply