Wall Street Journal oskarża Tether

Tether vs WSJ

3 marca, Wall Street Journal opublikował artykuł oskarżający kierownictwo Tether o wykorzystywanie fałszywych dokumentów do otwierania rachunków bankowych w 2018 roku. Firma zaprzeczyła zarzutom.

Jak wynika z artykułu WSJ, w 2018 roku przedstawiciele Tether otwierali konta bankowe na podstawie dokumentów szefów różnych firm. Jednocześnie nieznacznie zmienili nazwy firm. Miało to na celu utrzymanie dostępu do systemu finansowego po zamknięciu Crypto Capital Corp, tzw. shadow banku, który posiadał środki Tether i został zamknięty przez władze w 2018 roku.

Jednak Tether CTO Paolo Ardoino nazwał oskarżenia „całkowicie bezpodstawnymi i błędnymi”. Podkreślił, że „nieuczciwe ataki” ze strony WSJ nie przeszkodzą Tetherowi w dalszym emitowaniu „najbardziej płynnego i niezawodnego stablecoina na rynku”. „Uwielbiam tę obsesję na punkcie Tethera. Mam nadzieję, że WSJ  nie zacznie od nas żądać czynszu, ponieważ jesteśmy bezpiecznie zakorzenieni w ich głowach, na razie za darmo ”- zażartował Ardoino.

The Wall Street Journal wielokrotnie zarzucał Tetherowi różne grzechy. Pod koniec zeszłego roku w publikacji podano, że Tether udzielał niezabezpieczonych pożyczek.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.