Tether skorzystał z chaosu wokół USDC

Chaos wokół stablecoina USDC nie mógł umknąć uwadze naszych czytelników. Jednak w cieniu, największy stablecoin, Tether (USDT), spisał się na medal. Udział USDT w rynku stablecoinów wzrósł do 57,8 procent. Tak wynika z danych pochodzących z Glassnode.

Tether korzysta z chaosu na USDC

W ostatnich miesiącach sytuacja dla USDT wygląda całkiem dobrze. Podczas gdy w ostatnich latach Tether był często krytykowany z powodu rzekomych problemów z przejrzystością, teraz już tak nie jest. To wzbudza zaufanie wśród inwestorów kryptowalutowych. W ostatnich miesiącach dominacja Tethera konsekwentnie wzrasta.

Na początku tego roku stablecoin Binance, BUSD, również miał kłopoty, a Tether skorzystał z zamieszania. BUSD był niezarejestrowanym papierem wartościowym, według amerykańskiej Komisji Bezpieczeństwa i Giełd (SEC). Paxos, emitent BUSD, natychmiast zaprzestał emisji BUSD. Firma zaczęła również niszczyć, lub wycofywać, stablecoin z obiegu.

Podczas gdy większość stablecoinów zareagowała negatywnie na ten atak SEC, Tether poradził sobie zaskakująco dobrze. USDT przejął znaczną część udziału w rynku BUSD. W listopadzie ubiegłego roku udział BUSD w rynku wynosił jeszcze ponad 16 procent. Obecnie jest to tylko 6 procent.

Krajobraz stablecoinów się zmienia

Atak SEC na BUSD był postrzegany jako atak na cały sektor stablecoinów, zwłaszcza stablecoinów powiązanych z dolarem. CEO Binance, Changpeng „CZ” Zhao, wskazał, że jego firma bada zatem stablecoiny powiązane z innymi walutami.

Pomimo problemów USDC, stablecoin jest nadal numerem dwa po Tether. Na razie sytuacja została opanowana. Circle, emitent USDC, wskazał, że wszystkie rezerwy są bezpieczne.

Niedawno Cardano (ADA) również uruchomiło swój własny stablecoin; Djed. Obecnie w obiegu znajduje się około 2,5 mln USD w tym stablecoiniue. W porównaniu z USDC i Tetherem nie jest to jednak wiele. Podaż USDT na dzień dzisiejszy przekracza 72 miliardy dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.