Ethereum Classic przygotowuje się na hardfork Magneto

Nadchodzi hardfork Magneto w sieci Ethereum Classic

Zawiera cztery propozycje dla Ethereum 1.x (EIP). Te EIP po raz pierwszy pojawiły się w aktualizacji Berlin sieci Ethereum, która została aktywowana w kwietniu. Propozycje mają na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa i obniżenie kosztów prowizji poprzez przechowywanie adresów i kluczy w tym samym miejscu.

Premiera Magneto zaplanowana jest na lipiec, po testach beta sieci testowych Ethereum Classic – Morder i Kotti, które rozpoczęły się odpowiednio 2 i 9 czerwca. Stevan Lohja, który współpracuje z twórcami klienta Mantis dla Ethereum Classic, zalecił użytkownikom aktualizację oprogramowania węzła do wersji zgodnej z Magneto. Jeśli użytkownicy nie zarządzają węzłami lub usługami, ale korzystają z Ethereum Classic za pośrednictwem aplikacji innych firm, muszą upewnić się, że te aplikacje obsługują aktualizację Magneto. Jest to konieczne do pomyślnej aktywacji hard forka.

Lohja napisał na Twitterze, że twórcy Ethereum Classic muszą wprowadzić innowacje w Ethereum 1.x, aby uniknąć pewnych problemów i przyczynić się do dalszego rozwoju sieci.

Pod koniec ubiegłego roku zespół programistów ETC Labs rozpoczął prace nad stworzeniem „pomostu” między blockchainami Ethereum Classic i Ethereum. Umożliwi wymianę DAI stablecoin między tymi sieciami, co jest wykorzystywane w wielu zdecentralizowanych aplikacjach finansowych (DeFi).

https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum-classic/

 

Comments (No)

Leave a Reply