Samsung zwiększa bezpieczeństwo krypto-informacji na swoich smartfonach

W komunikacie prasowym opublikowanym we wtorek (25 lutego 2020 r.) Samsung ogłosił wprowadzenie nowego bezpiecznego elementu (Secure Element – SE) zaprojektowanego w celu lepszej ochrony danych przechowywanych na jego smartfonach.

Nowe SE Samsunga to kompleksowe rozwiązanie zabezpieczające Common Criteria Evaluation Assurance (CC EAL) do telefonów komórkowych. Według komunikatu prasowego nowy SE to hardware o najwyższym poziomie bezpieczeństwa, który można zainstalować na dowolnym smartfonie.

Fragment komunikatu prasowego brzmi:

Nowe rozwiązanie „pod klucz” firmy Samsung to dedykowany, odporny na manipulacje sejf, który bezpiecznie przechowuje poufne krypto-dane użytkowników, takie jak numery PIN, hasła, a nawet dane uwierzytelniające w aplikacjach, oddzielone od typowej pamięci mobilnej, takiej jak wbudowana uniwersalna pamięć flash (eUFS).

Ze względu na to, że smartfony coraz częściej przechowują poufne dane finansowe, takie jak hasła do kryptoportfeli i frazy seed, Samsung twierdzi, że protokoły bezpieczeństwa muszą ewoluować, stąd decyzja o utworzeniu nowej SE.

W ramach komunikatu prasowego Samsung ujawnił, że jego nowe protokoły bezpieczeństwa chronią przed wektorami ataku, takimi jak ataki laserowe, usterki zasilania i różne formy technik inżynierii odwrotnej.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.