Blockchain Terra kończy kluczową aktualizację Columbus 5

Wycena Luny, rodzimego aktywa na blockchaine Terra, osiągnęła 38 miliardów dolarów. Jego wysoka wydajność jest wynikiem ukończenia ważnej modernizacji sieci o nazwie Columbus 5.

Terra jest wyjątkowa, ponieważ jest łańcuchem bloków warstwy pierwszej, podobnie jak Ethereum, ale ma natywny stablecoin o nazwie UST, który odpowiada 1:1 do USD.

Wartość UST pozostaje stabilna, ponieważ Terra ma dodatkowy token użytkowy o nazwie LUNA. Gdy wartość UST nie jest  równa 1 USD, LUNA jest wykorzystywana do uzupełniania UST i pomagania w utrzymaniu dokładnego powiązania z dolarem amerykańskim.

Aktualizacja Columbus 5 jest ważna z dwóch głównych powodów.

Po pierwsze, przed ostatnią aktualizacją, LUNA, która została spalona, ​​aby utrzymać powiązanie UST z dolarem, została wysłana do puli społeczności. Teraz po aktualizacji LUNA jest na stałe palona. Tym samym dodatkowo zmniejsza to podaż LUNY i zarazem może zwiększyć jej wartość.

Biorąc pod uwagę znaczenie aktualizacji Columbus 5 do ekosystemu Terra, wiele projektów czekało na jego ukończenie.

Projekty na Terra uruchamiane są głównie na dwóch platformach: Pylon i StarTerra.

Pylon pozwala użytkownikom uzyskać ekspozycję na projekty uruchamiane na platformie poprzez stake natywnego tokena MINE. StarTerra umożliwia użytkownikom dostęp do nowych projektów poprzez stake tokena STT w ich systemie.

Na StarTerra projekty takie jak Orion Money i Loop Finance przygotowują się do uruchomienia po aktualizacji Columbus 5.

Orion Money to protokół, który pozwala użytkownikom DeFi zarobić do 20% zysków na stablecoinach, obstawiając protokoły na Terra.

Loop Finance to automatyczny animator rynku (AMM) na Terra, podobny do Uniswap na Terra, uruchamiany na StarTerra i Pylon.

Projekty Metaverse lub gry oparte na kryptowalutach również zaczęły się pojawiać na blockchainie Terra.

Na przykład Derby Stars to gra wyścigów konnych i pierwsza gra NFT na Terra, która ma się wkrótce ukazać.

Ponieważ coraz więcej projektów jest uruchamianych, a wartość LUNA rośnie, oczekuje się, że ekosystem Terra stanie się jednym z największych w niedalekiej przyszłości.

Trend ten jest widoczny w całkowitej wartości zablokowanej (TVL) łańcucha bloków Terra, co oznacza ilość tokenów, takich jak LUNA, stakowanych w projektach opartych na Terra.

Według danych DefiLlama, Terra ma ponad 8,6 miliarda dolarów w TVL, zajmując czwarte miejsce za Ethereum, Binance Smart Chain i Solana. To sprawia, że ​​Terra jest czwartym co do wielkości ekosystemem blockchainowym TVL.

 

Comments (No)

Leave a Reply